Turkish Arabic English German Hungarian
Turkish Arabic English German Hungarian Slovak

Hunvet KFT

Hunvet KFT adından da anlaşılacağı gibi; ilk olarak tekstil alanında faaliyet göstermek üzere, 2010 yılında Macaristan Budapeşte'de kurulmuştur.

Şirket Sahibi Veteriner Hekim H.Halis Akçay'ın 40 yıllık tecrübesiyle; 2010 yılından bu tarafa, Türkiye hayvancılığına katkıda bulunmak üzere; Genetik olarak Avrupa'nın en üstün vasıflı damızlık, besilik ve kasaplık hayvanlarını, Türk üreticisine kazandırmak, gerçek ve tek amacı olmuştur.

Amacımız doğrultusunda; başta Macaristan olmak üzere, Avrupa'nın Bakanlığın izin verdiği bütün ülkelerinden, bölge ve ülkelerinde en profesyonel partnerlerimizle, en seçme, en sağlıklı, en verimli, genetik özellikleri üstün hayvanları, Türk üreticisine titizlikle ulaştırılmıştır.

Türkiye dışında, Rusya, Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan, Katar, Libya, Irak başta olmak üzere, bir çok ülkeye de sevkiyatlarımız devam etmektedir.

1968 Ulubey-Uşak doğumlu olup, 1990 Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi mezunudur.

1976 yılından bu yana hayvancılık sektörünün içindedir. 1985'e kadar memleketi Uşak'ta tavukçuluk ve yumurta alanında, sonrasında Ankara'da; hayvancılığın her dalında ticari faaliyetlerine devam etmiştir.

1993-1996 yılları arasında, ithalat Bakanlık tarafından kapanıncaya kadar, Türkiye'ye en çok damızlık ithal eden kuruluşlardan birinin sahibidir.

Hayvan ithalatı kapandıktan sonra, yurt dışından Mısır, Ayçiçek, Kepek, Gübre v.b ithalatı yaparak, Türk çiftçisi ve üreticisinin yanında olmuştur.

2001-2010 yıllarında Et ve Balık Kurumunda çeşitli görevlerde çalışmış, Kurumun özelleştirme kapsamından çıkarılması, modernize edilmesi, Türk halkına kazandırılması için bir çok projeye imza atmıştır.

  • Mesleği ile ilgili de; bir çok faaliyette bulunmuş, 2 dönem Türk Veteriner Hekimler Birliği Merkez Konseyi Üyeliği yapmış, gene"mesleğine hak ettiği değeri kazandırmak için" bir çok faaliyetin içinde ve başında olmuştur.
  • Türk Hayvancılığının gelişmesi ve kalkınması için, bir çok ilde konferans vermiş, sayısız ulusal televizyon ve gazete programları yapmış ve makaleleri yayınlanmıştır.
  • DPT 9. Kalkınma planı Hayvancılık Özel İhtisas Komisyonu Üyesidir.
  • Türk Patent Enstitüsü Danışma Kurulu Üyesidir. 6 yıldan bu yana…(Türkiye hayvansal ve bitkisel gen kaynaklarının korunması, varlıklarına sahip çıkılması için "Gen Bankası" kurulması fikrini ortaya atan, alt yapısını hazırlayan, Türkiye'ye kazandıran kişidir)
  • Ulusal Organik Tarım Komisyonu Üyesidir,
  • Türkiye Kamu-Sen, Türk Tarım Orman-Sen temsilcisidir,
 

 

Firmamızla iletişime geçmek için